Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – filmowego.

Po długim oczekiwaniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Konkurs poprzedzony  został  ogólnoszkolną akcją zbiórki pokarmu i innych niezbędnych artykułów dla porzuconych i niechcianych zwierząt przebywających w schroniskach. Akcja zbiórki pokarmu powiązana została z konkursem plastyczno – filmowym, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych oraz starszych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice, przedstawiającej zwierzę zagrożone wymarciem na skutek nieprzemyślanych działań  człowieka lub nagranie filmiku ilustrującego swojego pupila. Największym zainteresowaniem wykazali się uczniowie klasy drugiej i to z tej klasy wpłynęło najwięcej prac.

W kategorii dzieci młodszych laureatami zostali:

I miejsce – Wojciech Stachowski klasa II

II miejsce – Zuzanna Jakubowska– klasa II

III miejsce –– Alan Kałużny klasa II

Wyróżnienie – Urszula Duszyńska– klasa II

W kategorii uczniów starszych laureatami zostali:

I miejsce ex aeuqo

– Krystian Rogiński kl. V, Barbara Śliwińska – klasa VIa

II miejsce ex aeuqo

– Fabian Sobecki – klasa VIa , Kacper Hornicki – klasa VIb

III miejsce – Wiktoria Surowiec – klasa VIb

W kategorii filmowej na konkurs wpłynęły także filmiki ilustrujące kudłatych ulubieńców. Swoje filmiki udostępniła  Zuzanna Jakubowska, która pokazała umiejętności swojego pieska, Magda Sobecka, która pokazała w jaki sposób spacer z psem wpływa na poprawę samopoczucia pieska oraz właściciela , Fabian Sobecki jako reporter przyrodnik odwiedził leszczyńskie zoo, gdzie w swoim nagraniu zaprezentował szkockie krowy, wielkie i puszyste. Swoje filmiki nadesłali także Igor Tarka, który zaprezentował  swojego psa, króliki i konie, Alan Kałużny i Wojtek Stachowski prezentując swoje zabawne psiaki.

Być może w przyszłości obejrzymy więcej filmów ,dzięki którym świat zwierząt będzie nam bliższy i będziemy dbać o ich dobro by nas zadziwiały, zachwycały i były przytulaśne ….przynajmniej niektóre 😉🙂.

Jurry w kategorii film nagrodziła następujących uczniów:

I miejsce –  Zuzia Jakubowska ,

II miejsce – Magda Sobecka,

III miejsce – Tarka Igor i  Fabian Sobecki VIa.

Wyróżnienia – Alan Kałużny i Wojtek Stachowski

Laureaci i wyróżnieni uczniowie nagrodzeni zostaną atrakcyjnymi nagrodami.

Nagrodzonych i wyróżnionych uczniów prosimy o odbiór nagród i dyplomów w szkole w dniach 18 grudnia oraz 21-22 grudnia do godziny 14.00.

Galeria zdjęć

———————————————————————————————————————————————————–