Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni

Dzień Świętego Patryka.

17 marca 2021 roku, niestety w bardzo „okrojonej” formie uczniowie klas 0 – III celebrowali w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Pomysłodawcą imprezy była Pani Katarzyna Machowska, której w realizacji całego planu przeszkodził drugi już raz fakt wdrożenia nauczania hybrydowego w klasach młodszych i konieczność nauki zdalnej klas starszych ze względu na panującą epidemię COVID-19. Nie mniej jednak w tym roku spodziewaliśmy się podobnej sytuacji i dlatego przygotowany został awaryjny plan B, który zakładał bezpieczny udział uczniów w imprezie oddzielnie dla każdej klasy.

Tego dnia wielu uczniów klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego  przyłączyło się do zabawy  ubierając  zielone stroje i uczestnicząc w przygotowanych przez Panią Katarzynę zabawach i konkursach. Każdy z uczniów, który się przebrał został nagrodzony drobnym upominkiem, a dla najciekawiej przebranych uczniów za Skrzata Leprikona  przewidziano nagrody. Ponadto, chętni uczniowie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami informatycznymi, które polegały na  przygotowaniu  prezentacji multimedialnej lub nagraniu filmiku o Dniu Świętego Patryka.

Wybór na najlepsze przebranie za Skrzata Leprikona nie należał do łatwych i w efekcie końcowym JURRY  postanowiło nagrodzić w każdej klasie  następujących uczniów:

I miejsca – Antonina Borowiak z oddziału przedszkolnego, Maja Solak z klasy I, Magdalena Sobecka z klasy II i Lena Szablewska z klasy III

II miejsca – Alan Lutowicz z oddziału przedszkolnego, Laura Pestrowicz – klasa I, Alan Kałużny – klasa II i Krystian Przybyła – klasa III.

III miejsca – Antonina Jaśkowiak – klasa I, Oliwia Szymańska – klasa II, Lena Majewska – klasa III.

Gratulujemy !!