Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni

AKCJA SZCZEPIENIA UCZNIÓW w wieku 12-18 lat.

Szanowni Państwo, Drodzy rodzice.

W związku z informacjami Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczącymi akcji szczepień uczniów przeciw COVID-19 po wakacjach, informuję, że zgodnie z przedstawionym przez MEiN harmonogramem będzie możliwość zaszczepienia dzieci w wieku od 12 lat w mobilnych punktach szczepień. Z przedstawionych informacji wynika, iż mobilne punkty szczepień będą możliwe do organizacji w szkołach, co ułatwi akcję szczepionkową. Ponadto podano ważne terminy związane z akcją tj:

  • I tydzień września ( od 01.09 do 05.09) – tydzień informacyjny ( lekcje wychowawcze, spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno – edukacyjnym,
  • II tydzień września ( od 06.09 do 12.09) – tydzień przygotowania do szczepienia ( zbiórka przez wychowawców od chętnych rodziców i prawnych opiekunów deklaracji na szczepienie)
  • III tydzień ( od 13.09 do 19.09) – szczepienia zdeklarowanych uczniów . W związku z akcją informacyjną poniżej załączamy deklarację na szczepienia dziecka i kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Więcej szczegółowych informacji pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien–informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek

Więcej informacji przekażemy Państwu w I tygodniu września.