Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni

Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

1 września 2021 roku po letniej przerwie wakacyjnej i trudnym roku szkolnym 2020/2021 związanym z COVID -19, uczniowie naszej szkoły  uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie  nie kryli swojego zadowolenia, że choć w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19 mogliśmy wrócić do szkoły, do  koleżanek i kolegów, do naszych nauczycieli, uczniów i przyjaciół. Pomimo podziału na dwie grupy wiekowe o godzinie 8.00 radośnie rozbrzmiał pierwszy dzwonek, a  taras przyszkolny ożywił się dziecięcym gwarem i wypełnił uśmiechniętymi dziećmi przedszkolnymi, uczniami i ich rodzicami.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole uświetnił udział gości w osobach  Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa – Pana Konrada Antkowiaka, dyrektora Biura Organizacji Oświaty i Spraw Społecznych – Pani Anny Wiśniewskiej oraz przedstawicieli służb mundurowych – Komendanta Straży Miejskiej we Wschowie – Pana Witolda Skorupińskiego i pani Sierżant sztabowej – Pani Wiolety Dąbskiej. Po krótkim powitaniu wszystkich obecnych przez dyrektora szkoły i przedstawieniu uczniom nauczycieli  i pracowników szkoły, głos zabrał Pan Burmistrz. Na zakończenie spotkania nasi goście wręczyli uczniom klasy pierwszej kamizelki odblaskowe, a następnie uczniowie  wraz : ze swoimi wychowawcami rozeszli się do swoich klas. W godzinach popołudniowych przedstawiciele pocztu sztandarowego naszej szkoły  w osobach Aleksander Majewski, Julia Borowiak i Majka Kamińska uczestniczyli w Gminnych Obchodach z okazji 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Galeria zdjęć.