Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni

Wycieczka klasy trzeciej i drugiej do Niechłodu.

           15 września 2021 roku uczniowie klasy trzeciej z wychowawcą oraz swoimi rodzicami wybrali się na integracyjną rowerową wycieczkę do Niechłodu na „Wesołe ranczo”. Po kilkudziesięciu minutach szutrowej drogi między polami i przecinkami leśnymi uczniowie byli na miejscu. W pierwszej kolejności zwiedzili cale ranczo i przywitali się z gospodarzami oraz ich dobytkiem tj. : świnkami, psami, kotami, kurami, gęsiami, królikami, kucykami, kozami, owcą i krową. Ciekawym doświadczeniem po instruktarzu i pokazie gospodarza była możliwość wydojenia krowy, na co niektórzy uczniowie i rodzice chętnie przystali. Kolejną atrakcją przygotowaną w stodole był niesamowity tor przeszkód i parcur na słomie. Po zabawach i krótkim wypoczynku wzięli udział w wykopkach i zabawach na placu zabaw. Zwieńczeniem wspaniałego dnia było ognisko z pieczonymi ziemniaczkami i kiełbaskami oraz podniebne loty na huśtawce.

Tydzień później także uczniowie klasy drugiej odwiedzili gospodarzy w Niechłodzie i korzystając z atrakcji „Wesołego rancza” świetnie się bawili.

              Jedna i druga wycieczka zakończyła się pysznym czekoladowym ciastem i podziękowaniami dla gospodarzy za wspaniały dzień.

Galeria zdjęć.

—————————————————————————————————————————-