Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

kółko misyjne

 


                                                                         ROK  SZKOLNY 2014/2015 

     
                                              
                                                                                                  Drogie dzieci z PDMD  ! . 
Tworzycie łańcuch solidarności łączący pięć kontynentów i stwarzacie, również najuboższym, możliwość „dawania",  a naj­bogatszym „otrzymywania" poprzez dawanie. Dbajcie nadal o tę „wymianę darów", która przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla wszyst­kich.        Jan Paweł II, Przemówienie do członków PDMD, 14.06.2003 r.
 

                                                                                       Hej kolęda , kolęda...

    25 i 26 grudnia 2014 roku uczniowie naszej Szkoły wyruszyli z misyjnym kolędowaniem po Osowej Sieni i Dębowej Łęce. Grupy  przedstawiały mieszkańcom tych  parafii scenariusz kolędników misyjnych, który w tym roku wspiera Indie. Dzieci pod opieką Pani Joanny Rambolińskiej z wielką ochotą podjęły trud chodzenia oraz głoszenia Dobrej Nowiny. Przy wspólnej pomocy rodziców utworzyliśmy 6 grup kolędników , które tworzyło 33 uczniów i aż 9 mam, które  w tych dniach  były opiekunami poszczególnych grup. W tym roku chodziliśmy po raz trzeci  jako kolędnicy misyjni.W naszych grupach występowały następujące osoby: Maryja, Józef, Anioł, Dziecko z Indii, oraz Pastuszkowie. Po odwiedzeniu wielu domów i mieszkań nasi kolędnicy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi.  Otrzymali słodycze i owoce, którymi z chęcią się podzieliły.  Złożone ofiary,  miłe słowa i podziękowania  były najlepszym dowodem dla dzieci i ich opiekunów za włożony trud i przygotowania we wspólne dzieło. Zarobione pieniądze zostaną przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieciom, które wspieramy już kolejny raz. Serdeczne podziękowania dla wszystkich dzieci, które były w tym roku kolędnikami, dla  ich rodziców za pomoc w przebraniu i dowożeniu na miejsca zbiórek oraz opiekunów, którzy podjęli chęć pomocy i chodzenia po domach  


 

 Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osiecznej.

     18 października 2014 roku udaliśmy się na autokarową  pielgrzymkę do oddalonej o około 30 kilometrów Osiecznej. Na miejscu czekał na nas brat Marcin, który oprowadził nas po Sanktuarium oraz zachrystii. W bardzo ciekawy sposób przedstawił historię zakonu. Sanktuarium okazało się miejscem, w którym przechowywane są szczątki wielu świętych. Jednak największym zaskoczeniem było dla nas informacja  , że są tam również drzazgi z krzyża na którym umarł Pan Jezus. Uwieńczeniem spotkania w Osiecznej była Msza święta, którą odprawił nasz ksiądz proboszcz - Zbigniew, na zakończenie ucałowaliśmy relikwie z krzyża. W drodze powrotnej wstąpiliśmy w Lesznie do Mac- Donalda, gdzie dzieci zakupiły sobie „smaczne jedzenie”. Wyjazd był bardzo udany i owocny. Wróciliśmy do domów rozśpiewani i rozmodleni. Podziękowaliśmy panu kierowcy za bezpieczną drogę , a księdzu proboszczowi za to, że w zabrał nas w tak ciekawe miejsce.Galeria zdjęć.

 


Msza misyjna.

    19 października w naszych kościołach odprawione zostały Msze Misyjne z udziałem naszych dzieci, które należą do koła misyjnego. Uczniowie odczytali modlitwę wiernych oraz w przebraniach misyjnych złożyli dary ofiarne. Złożone zostały; żółta świeca i ryż symbolizujące Azję, czerwona świeca i herbata symbolizują Amerykę, niebieska świeca  i sieć rybacka symbolizują  Oceanię zielona świeca i owoce symbolizują Afrykę , natomiast biała świeca i różaniec misyjny oznaczają Europę.

                                                             

    III pielgrzymka z Osowej Sieni do Dębowej Łęki.
 

   16 października 2014 roku o godzinie 15.45 wyruszyła grupa osób z Osowej Sieni  do Dębowej Łęki na Mszę odpustową, która rozpoczęła  się o godzinie 17.00. W drodze śpiewaliśmy pieśni do Matki Bożej oraz odmawialiśmy różaniec święty. Do Dębowej Łęki dotarliśmy o godzinie 16.35 był to czas na przygotowanie się do uroczystej, odpustowej Mszy świętej, która odprawiana była przez zaprzyjaźnionego księdza. Dzieci włączyły się do modlitwy wiernych, chłopcy służyli do Mszy św., dziewczynki śpiewały w  scholii. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wzięli  udział w procesji dookoła kościoła. Chłopcy  nieśli sztandarki, dziewczynki niosły poduszki , inne  sypały kwiatki. Pielgrzymka, udowodniła nam, że możemy dzisiaj, pomimo  zabiegania, pośpiechu dać coś od siebie Panu Bogu oraz przyznać się do tego, że jesteśmy osobami wierzącymi.


 

Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015.

      1 września 2014 roku o godzinie 8 rano została odprawiona przez księdza Zbigniewa Garbarka Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Nasi uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami przybyli licznie, aby rozpocząć ten kolejny rok wraz z Panem Bogiem. Po wcześniejszej spowiedzi świętej wiele osób przystąpiło do Stołu Pańskiego. Wybrani uczniowie odczytali czytanie, zaśpiewali psalm oraz odmówili modlitwę wiernych.  W tym roku przypada 15 lat jak przybył do naszej parafii ksiądz proboszcz Zbigniew Garbarek. Z tego też powodu wybrani uczniowie wręczyli księdzu laurkę z życzeniami, kwiat i drobny upominek. Po wspólnych modlitwach i śpiewach udaliśmy się na uroczyste rozpoczęcie roku w szkolnych murach.