Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2017/2018

Wyróżnienie Kacpra Pytla w konkursie plastycznym.

    17 października 2017 roku w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem: „Przyjaciele Kubusia  Puchatka” na podstawie książki Alana Aleksandra Milne’a. Do konkursu nadesłano aż 68 prac przedstawiających sylwetki głównych bohaterów zwierząt m.in. Tygryska, osiołka Kłapouchego, Prosiaczka, Kangurzycy z Maleństwem i Sowy. Prace wykonywane były  różnymi technikami plastycznymi, a wśród pięciu laureatów nagrodzony został uczeń klasy 3 b naszej szkoły - Kacper Pytel.

II Miejsce w Turnieju Piłki Nożnej.

     W środę 18 października 2017 roku reprezentacja piłkarska naszej szkoły w składzie : Hubert Grodziski, Wiktor Czyż, Wiktor Bogdanów, Szymon Czyż, Adrian Czyż, Kacper Mrozkowiak i Robert Gulka na zaproszenie  SP. Nr 1 we Wschowie uczestniczyła     w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej chłopców. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn z SP. Szlichtyngowa, SP. Nr 1 Wschowa, SP. Nr 2 Wschowa, SP. Lgiń, SP. Siedlnica i SP. Osowa Sień. Mecze rozegrano w dwóch grupach, gdzie do rundy ½ finału awansowały po dwie drużyny z każdej grupy. W grupie A w wyniku losowania spotkały się drużyny z SP. Nr 1 Wschowa, SP. Lgiń i SP. Szlichtyngowa, w grupie B  mecze rozegrały drużyny SP. Nr 2 Wschowa, SP. Siedlnica i SP. Osowa Sień. Drużyna naszej szkoły pierwszy mecz rozegrała z SP. Nr 2 Wschowa remisując 0 : 0, drugi mecz po wygranej 3 : 1 z SP. Siedlnica dał nam awans z pierwszego miejsca do rundy półfinałowej, gdzie po kolejnej wygranej 2 : 0 z SP. Nr 1 Wschowa zakwalifikowaliśmy się do rundy finałowej. W emocjonującym spotkaniu z SP. Szlichtyngowa wynik nie został rozstrzygnięty i po remisie 0 : 0 podyktowane zostały rzuty karne. Niestety w „loterii” rzutów karnych ulegliśmy przeciwnikom z SP. Szlichtyngowa 1 : 2 i turniej z dorobkiem 7 punktów zakończyliśmy na II miejscu. Rozgrywki przebiegały w miłej atmosferze, dla uczestników przewidziano posiłek, dyplomy a dla pierwszych trzech drużyn piłki. Bramki dla naszej drużyny zdobyli : Wiktor Bogdanów – 3, Szymon Czyż – 1, Eryk Mirek 2 .
 Klasyfikacja końcowa :
 I miejsce – SP. Szlichtyngowa
II miejsce – SP. Osowa Sień
III miejsce – SP. Nr 2 Wschowa
IV miejsce – SP. Nr 1 Wschowa
V miejsce – SP. Siedlnica
VI miejsce – SP. Lgiń

Galeria zdjęć.

Robert Gulka laureatem ogólnopolskiego konkursu.

 

     13 października 2017 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się finałowe podsumowanie największej ogólnopolskiej  kampanii profilaktycznej  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której organizatorem było Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Tegorocznej  akcji przyświecało hasło „Na skrzydłach przyjaźni”, a zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został twoim przyjacielem. Zainteresowanie konkursem było znaczące , a świadczyć o tym może frekwencja i liczba nadesłanych kilku tysięcy  prac uczniów, gdzie w tym roku przyznano  ponad dwa tysiące nagród książkowych , jedną nagrodę specjalną oraz 34 nagrody główne. Wśród 34 laureatów główną nagrodę za pracę plastyczną pt. "Latarnik" odebrał na uroczystej gali w Warszawie uczeń klasy VI  naszej szkoły - Robert Gulka, który otrzymał muzyczny zestaw nagłaśniający marki SONY, dyplom oraz z rąk prowadzącego galę - Jakuba Porady  także książkę  z autografem. Ceremonię uświetniły występy wokalne, a z pewnością możliwość zwiedzenia  Muzeum Sportu i Turystyki znajdujące się w Centrum Olimpijskim w Warszawie na długo pozostanie w pamięci Roberta i towarzyszącej jemu rodziny.
Robert Gulka  nie był jedyną osobą z naszej szkoły  nagrodzoną w tym konkursie. Obok niego nagrodę otrzymała także uczennica klasy piątej Oliwia Pytel , która otrzymała nagrodę książkową, którą to dyrektor szkoły wręczył uczennicy na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Gratulujemy. Galeria zdjęć.

Ślubowanie uczniów klasy I.

   Trzynastego października podopieczni pani Barbary Morawskiej byli bohaterami ważnej uroczystości. Tego dnia uczniowie pierwszej klasy zostali pasowani  na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica  w  Osowej Sieni i przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Jednak zanim to nastąpiło, pierwszoklasiści musieli wykonać szereg zadań z różnych dziedzin. W trudnych zmaganiach mogli liczyć na wsparcie swojej wychowawczyni.
Zanim uczniowie z pierwszej klasy przystąpili do  ,,egzaminu'',  ich  starsze   koleżanki z czwartej klasy wyjaśniły zebranym, na czym polega ślubowanie oraz że, wbrew pozorom, nie ma ono żadnego związku ze ślubem.
Pierwszoklasiści,   pod  czujnym  okiem  jury,   musieli   wykazać   się   wiedzą i umiejętnościami z kilku dziedzin. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące symboli narodowych i ojczyzny, a także wykazywali się znajomością zasad bezpieczeństwa i dobrego zachowania się w szkole.  Ponadto uczniowie z pierwszej klasy zdawali egzamin z umiejętności współpracy w grupie podczas segregowania kasztanów, orzechów, żołędzi i szyszek. Nie mniej ekscytującym zadaniem dla podopiecznych wychowawczyni  okazało się wypicie soku z cytryny, które to należało zakończyć  z  uśmiechem  na ustach. W ten sposób  dzieci  uczyły się   radzić  sobie  z  trudnymi sytuacjami, jakie mogą im się przytrafić w przyszłości.
Mimo że pierwszoklasiści podczas wykonywania zadań byli obserwowani przez    liczne    grono:   jury,   wychowawczynię,   uczniów,   nauczycieli,    rodziców i zaproszonych gości i z tego powodu odczuwali zdenerwowanie, to sprostali stawianym im wymaganiom i wykazali się dojrzałością szkolną. Bohaterowie dnia udowodnili, że są dobrymi uczniami. Nie tylko wykonywanie zadań dostarczyło pierwszakom wielu emocji, ale wielkim przeżyciem dla młodszych uczniów okazało się również złożenie uroczystej przysięgi i pasowanie ich ołówkiem przez dyrektora szkoły – pana Mikołaja Błaszczyka. Potem nadszedł czas na życzenia i prezenty, które sprawiły pierwszoklasistom ogromną radość. W końcowej części uroczystości w związku z nadchodzącym Dniem Edukacji Narodowej dyrektor szkoły podziękował wszystkim pracownikom szkoły za ubiegłoroczny trud w wychowaniu i nauczaniu młodego pokolenia, składając jednocześnie życzenia wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszej pracy zawodowej wręczył pracownikom nagrody dyrektora szkoły. Galeria zdjęć.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

     W czwartek, piątego października 2017 roku, odbyły się w naszej szkole długo oczekiwane wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego, które zorganizowała i nad przebiegiem których czuwała pani pedagog – Monika Frąckowiak. Wybory te były poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci do SU przygotowali plakaty wyborcze, a także zapoznali uczniów z programem wyborczym. Wybór, na kogo oddać swój głos, wcale nie był łatwy. Niemniej jednak, w wyniku tajnego głosowania, pod bacznym okiem Komisji Wyborczej, uczniowie szkoły wybrali trzech  reprezentantów:

1.    Szymon Czyż z kl. 5 został przewodniczącym szkoły.
2.    Amelia Brudnicka z kl. 7 objęła funkcję zastępcy przewodniczącego.
3.    Kacper Krystek z kl. 6 został wybrany na sekretarza szkoły.

  Galeria zdjęć.