Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2017/2018

I miejsce w towarzyskim turnieju piłki nożnej.

   W sobotę 16 czerwca 2018 roku na zaproszenie SP. Lgiń, drużyna naszej szkoły  w składzie : Paulina Potoczniak, Maja Lewandowska, Eryk Mirek, Szymon Czyż, Adrian Czyż i Kacper Mrozkowiak wystąpiła w turnieju towarzyskim drużyn mieszanych w piłce nożnej. W rozgrywkach wystąpiły łącznie  cztery drużyny w tym dwie z SP. Lgiń, i po jednej z SP. Łysiny i SP.Osowa Sień. Turniej rozegrany został w ramach festynu rekreacyjnego w zespołach mieszanych dziewcząt i chłopców, gdzie drużynę stanowiło trzech chłopców + dwie dziewczyny. W poszczególnych spotkaniach nasz zespół zdobył pełen komplet punktów wygrywając wyraźnie każdy mecz zdobywając łącznie w trzech meczach 24 bramki przy stracie zaledwie 1. Dla zwycięzców przewidziany został puchar, który z rąk organizatora turnieju odebrała Paulina Potoczniak. Gratulujemy. Galeria zdjęć.

Ola Okrzymowska laureatką konkursu LUPO.

 Aleksandra Okrzymowska Laureatką konkursu:„ Bezpieczne wakacje z LUPO 2018”.

   W dniu dzisiejszym tj. 8 czerwca 2018 roku Aleksandra Okrzymowska uczennica klasy V naszej szkoły zajęła III miejsce w powiatowym konkursie XIX edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn „ Bezpieczne wakacje z LUPO 2018” . Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji we Wschowie, a adresatami byli przedstawiciele uczniów klas V i VI powiatu wschowskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów, którzy zmierzyli się z trudnymi zadaniami z zakresu przeciwdziałania przemocy ( w tym cyberprzemocy), bezpieczeństwa na imprezach masowych, zasad ruchu drogowego , bezpiecznego zachowania i sposobu unikania zagrożeń, uzależnienia i zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy przedmedycznej  oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Obok wiedzy teoretycznej uczniowie stanęli także przed zadaniami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ola pomimo małego stresu i wcześniejszego urazu palca świetnie sobie poradziła z zadaniami  i w efekcie końcowym zajmując trzecie miejsce z rąk Pani Burmistrz i Komendanta Komendy Powiatowej Policji we Wschowie odebrała nagrodę w postaci rowera górskiego. Gratulujemy !!!


Wycieczka do Złotego Stoku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
        W czwartek 7 czerwca 2018 roku odbyła się jednodniowa wycieczka klas trzecich i klasy piątej do Złotego Stoku. Celem podróży było zwiedzanie Kopalni Złota, a trasę zwiedzania rozpoczął przewodnik od Sztolni Gertrudy. Uczniowie zobaczyli bogatą ekspozycję map i planów kopali z okresu XVIII wieku, w gablotach dawne narzędzia górnicze i hutnicze, różnego rodzaju minerały, osiemnastowieczny wózek do transportu rudy. W bocznych chodnikach urządzono laboratorium J. Scharfenberga, człowieka, który w pogoni za eliksirem długowieczności uzyskał z rudy arszenikowej potężną truciznę- arszenik. Dużą atrakcją był skarbiec, gdzie można było zobaczyć sztabkę złota, przejazd podziemną zjeżdżalnią. W dalszej części  wycieczki uczestnicy zwiedzili Sztolnię Czarną Górną i z jej atrakcyjnym podziemnym wodospadem. Nie zabrakło także czasu na zakup pamiątek, a następnie na zwiedzanie średniowiecznej osady górniczej , gdzie dzieci doświadczyły działania różnych urządzeń typu studnia, koło deptakowe, kierat, balista czy też młyn stępowy. Na zakończenie wycieczki uczniowie przeszły ścieżkę strachu spotykając się z katem, a następnie w dwóch grupach doświadczyli płukania złota. Po obiedzie pełni wrażeń uczniowie wyruszyli w drogę  powrotną do domu. 

Wycieczka klasy II do Zielonej Góry.

 

 

 

 

 

 

 

 

       7 czerwca 2018 r. uczniowie klasy drugiej z wychowawcą i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Góry. W programie uwzględniono zwiedzanie Planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli makietę całego Układu Słonecznego i film pt. "Polaris". Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Przyrodniczym Keplera, w którym uczestnicy wycieczki poprzez zabawę i różne eksperymenty zdobywali nowe umiejętności. Po eksperymentach i nauce przyszedł czas na ostatnią, bardziej rekreacyjną  część wycieczki w postaci pobytu na terenie aquaparku, gdzie uczniowie oddali się bez reszty wodnym atrakcjom : pływając, zjeżdżając na ślizgawkach i skacząc na wielkim balonie . W drodze powrotnej ostatnim punktem programu był posiłek w restauracji Mc Donald's i powrót do domu.

Wycieczka uczniów klasy I i oddziału przedszkolnego.

 

 

 

 

 

 

 

         6 czerwca 2018 roku grupa dzieci oddziału przedszkolnego i klasy I naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce rekreacyjnej do Nowej Soli. Ważnym punktem programu obok rejsu statkiem po Odrze były zabawy w Parku Krasnala, w którym znajdują się największe na świecie figury krasnala Solusia i Lusi. W przypadku jednego z nich - Krasnala Solusia, rozmiary są imponujące, gdyż figura ma aż 541 cm. wysokości, a to przyczyniło się do wpisu jego postaci do Rekordów Księgi Guinnessa.