Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2017/2018

Dzień Babci i Dziadka.


    Styczeń to miesiąc, w którym w naszej szkole corocznie organizowana jest środowiskowa uroczystość dla babć i dziadków młodszych uczniów naszej szkoły. W tym roku nie było inaczej. 22 stycznia na salę wiejską w Osowej Sieni zostali zaproszeni dziadkowie uczniów klas I - III i dzieci z oddziału przedszkolnego. Na sali czekał na nich przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci i przepiękny program artystyczny . Dziadkowie mieli przyjemność obejrzenia Jasełek, które przypomniały atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz wysłuchania wierszy i piosenek, jak również obejrzenia tańca zaprezentowanego przez przedszkolne dzieci. Dziadkowie zostali także obdarowani przepięknymi podarunkami przygotowanymi własnoręcznie przez ich wnuków. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.Galeria zdjęć.

 

 

Spotkanie z Harcerzami.

 

Kolędnicy Misyjni.

 

 

 

 

 

 

 

   W dniach 25-26 grudnia 2017 roku  siedem grup kolędników misyjnych działających przy naszej szkole odwiedziło  domy w Dębowej  Łęce  i w Osowej Sieni.  Koordynatorem działań kolędników jest pani Joanna Rambolińska, która przy współpracy rodziców kolejny już rok wspiera działalność misyjną. W tym roku Kolędnicy wspierają Syrię i Liban. Nasi uczniowie przy pomocy starszych kolegów i koleżanek w przebraniach:  Matki Bożej, Króla, Dziecka z Syrii, Pasterza oraz Aniołka  wraz z rodzicami -opiekunami  postanowili wesprzeć misje poprzez zebranie pieniędzy w czasie kolędowania. W tym roku zebrała się grupa aż 42 dzieci oraz 7 opiekunów.  Dzieci zostały  mile przyjęte, otrzymały wiele słodkości oraz owoców, którymi na koniec kolędowania się podzieliły.
         Zebrane pieniądze zostaną podzielone i częściowo  przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieciom w Syrii i Libanie,  a pozostałą część przeznaczona zostanie na działalność kół misyjnych działających przy Szkole Podstawowej w Osowej Sieni oraz na wspólny wyjazd dzieci, które kolędowały. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie. 

Konkursy szkolne.

  22 grudnia po uroczystych Jasełkach miało miejsce równie ważne wydarzenie, a mianowicie rozstrzygnięto trzy konkursy: Zima oczami poetów , Najpiękniejsza Kartka Świąteczna z Życzeniami oraz konkurs zbiórki kasztanów. Pomimo tego, że za oknami brakuje miękkiego puchu, to wśród naszych uczniów znaleźli się chętni, którzy zaprezentowali społeczności szkolnej utwory o tematyce zimowej i świątecznej, między innymi wiersz poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Konkurs miał na celu: doskonalenie umiejętności recytatorskich, poszukiwanie nowatorskich interpretacji, popularyzację poezji oraz uwrażliwienie młodych ludzi na sztukę słowa.
I tak w pierwszym konkursie  jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach: klasy 0 - III


I miejsce - Julianna Borowiak (kl. II),
II miejsce - Luiza Holc (kl. II).

kl. IV - VII -  
I miejsce- Karolina Minkus (kl. VI),
II miejsce - Aleksander Majewski (kl. IV),
III miejsce- Majka Kamińska (kl. IV).

Natomiast kolejny konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną z Życzeniami miał na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, a także doskonalenie umiejętności pisania życzeń. Samorząd Szkolny wraz z nauczycielami wyłonił zwycięzców w dwóch kategoriach: kl.0-III

I miejsce ex aequo - Julianna Borowiak (kl. II) i Krystian Rogiński (kl. II),
II miejsce - Wiktoria Surowiec (kl. III B).

kl. IV-VII -
I miejsce- Oliwia Kasztelan (kl. VI),
II miejsce- Julia Śliwińska (kl. VI),
III miejsce - Karolina Minkus (kl. VI).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy słodki poczęstunek. Organizatorkami konkursów były panie Leonarda Usielska i Magdalena Olejnik.
Trzecim z rozstrzygniętych konkursów był konkurs zbiórki kasztanów , którego koordynatorem i inicjatorem od kilku już lat jest pani Barbara Kajca . W tegorocznej zbiórce zwycięzcą zostało rodzeństwo : Aleksandra i Blanka Kij, na drugim miejscu zapisał się Wiktor Bartosz i na trzecim - Majka i Sebastian Kamińscy z Oliwią Pawlak.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach i zapraszamy w przyszłym roku. Galeria zdjęć.

 

Przybieżeli do Betlejem Pasterze...

Do szopy, hej pasterze!
Do szopy, bo tam cud...
     W piątek 22 grudnia 2017 roku, byliśmy świadkami  niezwykłego przedstawienia jasełkowego, które przygotowały panie: Barbara Kajca i Joanna Rambolińska a nad oprawą muzyczną czuwała pani Joanna Pawłowska.  Za    sprawą   utalentowanych    młodych    aktorów   przenieśliśmy  się do Nazaretu i Betlejem, by przeżyć wydarzenia sprzed kilku tysięcy lat. Przewodniczką  po biblijnym  świecie była  utalentowana  Julianna Borowiak z  drugiej   klasy,  a  także  anioł,  który   przekazał   ubogim   pasterzom   informację o narodzeniu Chrystusa: Posłuchajcie mili ludzie, co wam dzisiaj opowiemy o przedziwnym Bożym cudzie, hen, daleko, w świętej ziemi. Z ogromnym zainteresowaniem śledziliśmy przebieg wizyty przeróżnych gości u małego Dzieciątka. Najpierw przywitali Jezusa pastuszkowie, którzy przynieśli ze sobą dary – wełnę, płótno i kożuch, następnie ze złotem, kadzidłem i mirrą przybyli do stajenki trzej dostojni królowie. Najwięcej emocji wzbudziło w nas pojawienie się na scenie, w barwnych strojach   i   przy   dźwiękach  oryginalnej  muzyki,  przedstawicieli   różnych  krajów i narodów. Pokłon złożyli Jezusowi mieszkańcy Afryki, następnie cześć   oddali   mu  Azjaci.   Nowo  narodzone   Dziecię   odwiedzili   również  między  innymi  Hindusi i Eskimosi.Podczas tego bardzo interesującego przedstawienia jasełkowego naszą uwagę, poza   rozgrywającymi   się   wydarzeniami,    przykuwały   barwne   stroje   postaci i niezwykła scenografia. Świąteczny  nastrój  zapewniły  również  kolędy i pastorałki w niecodziennej aranżacji oraz nastrojowa muzyka.  Dopełnienie spektaklu, jak obyczaj każe, stanowiły życzenia, które złożyli wszystkim zebranym: pan dyrektor – Mikołaj Błaszczyk i ksiądz proboszcz – Zbigniew Garbarek. Galeria zdjęć.