Szkoła Podstawowa Osowa Sień

Do wakacji letnich zostało
...

Aktualności 2017/2018

Szlachetna paczka..

    Do 19 grudnia w naszej szkole trwa zbiórka środków przeznaczonych na przygotowanie świątecznej paczki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej we Wschowie - Magdy i Kacpra, prowadzonym przez Siostry Elżbietanki. Akcję przygotował i prowadzi Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką opiekuna i nauczycieli. Dziękujemy uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wszelką udzieloną pomoc.

Dzieci listy piszą.....

 ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

    W pierwszej połowie grudnia w naszej szkole uczniowie klas 4 - 7 pod opieką pani Magdaleny Olejnik zorganizowali  akcję wysyłania życzeń świątecznych do dzieci z ,,Marzycielskiej Poczty''. Na pierwszym spotkaniu  podjęto decyzję, ze tegoroczne  kartki zostaną wysłane  do Wiktorii, Pawła i Leny.  Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie podjęli się tego zadania. Zależało im na tym, by wywołać uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci i umilić im święta. Naszym zdaniem to nie ilość prezentów pod choinką decyduje o wartości świąt. Najważniejsze jest to, by móc dzielić je z bliskimi, a także by obdarzać się nawzajem radością i życzliwością.  I właśnie to przesłanie towarzyszyło uczniom, gdy wypisywali kartki i życzenia.
Z całego serca życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT. Link do ' Marzycielskiej poczty znajdziesz  pod adresem :https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-im-s-staszica-w-osowej-sieni/

 

 

 

Mikołajki.

 

 6 grudnia każdy kto mógł ubrał się na czerwono, założył mikołajową czapkę lub rożki renifera, a to wszystko na cześć Świętego Mikołaja oczekiwanego przez wszystkie dzieci i uczniów od samego rana. Na gościa uczniowie nie musieli zbyt długo czekać, gdyż już na drugiej lekcji słychać było charakterystyczne dźwięki  dzwonka, a w progu szkoły ukazała się dobrze wszystkim znana charyzmatyczna postać Świętego Mikołaja. W pierwszej kolejności Mikołaj odwiedził dzieci z oddziału przedszkolnego, którym wręczył słodkie paczki, a na ręce wychowawczyni przekazał także zabawki na wyposażenie sali przedszkola. Następnie odwiedził kolejno wszystkie klasy , niektórym uczniom  pogroził laską, a na koniec swojej wizyty wszystkim uczniom wręczył słodkie upominki w postaci bogatych paczek. Galeria zdjęć.

 

 

Wyróżnienie i nagroda specjalna w Gminnym konkursie na najładniejszą choinkę.

   W niedzielę 3 grudnia w trakcie Bożonarodzeniowego Jarmarku na wschowskim Rynku  rozstrzygnięty został konkurs na najładniej przybraną choinkę świąteczną. Do konkursu przystąpiły przedszkola , i szkoły podstawowe Gminy Wschowa , w ramach którego dzieci wykonały szereg ozdób choinkowych , którymi to z kolei przybrały przygotowane na Rynku choinki. Uczniowie naszej szkoły ubrali dwie choinki : w kategorii klas 1- 3 otrzymaliśmy wyróżnienie, a w klasach 4- 7 nagrodę główną. Uczestnikom konkursu wręczone zostały nagrody w postaci gier planszowych z dyplomami oraz słodkie upominki dla wykonawców ozdób świątecznych. Dziękujemy rodzicom, uczniom oraz nauczycielom klas 0 - IV  za zaangażowanie w konkursie.

I miejsce w konkursie piosenki ekologicznej.

    30 listopada 2017 roku na sali CKiR we Wschowie odbyła się tegoroczna edycja Festiwalu Piosenki Ekologicznej pt. : " Śmieci się segreguje , a nie w piec pakuje". Organizatorem festiwalu był Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Spółka Komunalna we  Wschowie oraz Centrum Kultury i Rekreacji  przy współpracy Straży Miejskiej we Wschowie. Uczestnikami konkursu były dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkół podstawowych, którzy wystąpili w kategorii solista , zespół. Uczniowie naszej szkoły w składzie : Karolina Minkus, Oliwia Pytel, Kacper Mrozkowiak i Szymon Czyż pod opieką nauczyciela muzyki Pani Joanny Pawłowskiej przygotowali utwór Marka Grechuty, który ujął serce Jurry i nagrodzony został nagrodą specjalną i I miejscem w kategorii zespół. Gratulujemy.